Cafe Dekorasyonu

İşletme mekanlarında,  mekanın müşteri kalitesini ve potansiyelini belirlemek,  mekanın dekorasyon biçimine bağlıdır. Örneğin bir Cafe dekorasyonu nasıl olmalıdır diye merak ediyorsanız, bir kaç örnek görsel ve fikirle sizlere yardımcı olmak isterim. Öncelik cafe dekorasyonun da hitap edeceğiniz kitleyi göz önünde bulundurarak, mobilya seçiminden başlayabilirsiniz. Genç kitleye hitap etmek istiyorsanız, canlı ve modern renklerde, sıra dışı mobilyalar seçebilir, devamında duvarlarda mekanı ilgili hale getirecek tablo yada duvar yazısı şeklinde animasyonlar kullanabilir ve en önemlisi de, ortamı hem canlı  hemde iç baymayacak şekilde loş tutacak aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Seçeceğiniz tüm ekipmanların birbiri ile uyumu söz konusu bile değildir. Tüm eşyaların bir birine benzer fakat renk, desen ve modelleri birbirinden aykırı olabilir. Çünkü günümüzde bu şekilde sıra dışı mobilya, animasyonlar ve aydınlatmalar ile dekore edilen mekanlar, genç kitlenin dikkatini fazlasıyla çekiyor.

cafe-dekorasyonu-2015-2016 (6)

Bunun yanı sıra orta yaş bir kitleye hitap edecekseniz de, biraz daha ağır ve dinlendirici tarzda mobilya, aydınlatmalar ve aksesuarlar ile , klasik bir dekorasyon biçimi oluşturabilirsiniz. Cafe dekorasyonu da mekanın duvar, tavan ve zemini, en fazla rol oynayan ana merkezdir. Mekanın bu ham maddelerini birbirine uyumlu halde dekore edebilir, yada zıtlıklardan oluşan bir dekorda uygulayabilirsiniz. Örneğin duvarlar doğal taş malzeme ile kaplanırken, zeminler ıslak parlak zemin olabilir. Tavanda loş avize aydınlatmalar yada içe gömük spot aydınlatmalar kullanılabilir. Nasıl bir dekorasyon yapacağınız tamamen sizin zevk ve tarzınıza bağlı değildir. Ortaya devamlılık sağlayabilecek bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız, tüm objelerin birbirini takip eden ve tamamlayan şekillerde ve renklerde olmasına dikkat etmelisiniz. Mekanın faaliyet göstereceği mevki ve mekanın hitap edeceği kitleyi göz önünde bulundurarak hareket ederseniz şayet, işiniz çok daha kolay ve zevkli olacaktır. Bu hususta sizlere fikir vermek adına bir kaç kafe dekorasyonu modelleri görseli paylaşmak istedim. Bu görsellerden birebir faydalanabilir yada, edindiğiniz dekorasyon fikirleri kendi fikirlerinizle birleştirerek ortaya çok daha mükemmel bir dekorasyon çıkarabilirsiniz.

1 Comment

  • Cevapla Aralık 23, 2015

    Pesimist Polyanna

    Öncelikle merhaba. Fikirleriniz için teşekkürler. Ancak bir sorum olacak. Konu başlığında “Az Bütçeyle Cafe Nasıl Açılır?” yazıyor. Ancak buraya gelip detayı okuduğumuzda konu başlığıyla hiç alakasız bir yazı görüyoruz. Bu durumda ya konu başlığını ya da yazı içeriğini değiştirmeniz gerekmez mi? İnsanlara boşuna zaman kaybı yaşatmamanızı rica eder, iyi günler dilerim.

Leave a Reply