Evi Geniş Gösteren Renkler

Açıkça söylemek gerekir ki dar alanların bir çok aksesuar ve renk seçimi ile geniş göründüğünü hemen hepiniz bilirsiniz. Fakat bu renkler ve aksesuarlar nelerdir? Nasıl oluyor da yaşam alanlarını geniş gösterebiliyorlar? İşte sizler için, Evi geniş gösteren renkler ve devamında gelen aksesuarları ve bunları nasıl kullanacağınızı anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, açık ve doğa renklerinin kullanıldığı alanlar daima ferah ve geniş görünür.

Örneğin Sarı, çok açık kahve, beyaz, turkuaz, açık yeşil ve lila gibi renkler mekanda yumuşak bir atmosfer sağladığı gibi gözle görünür alanı aydınlattıkların dan, dar alanları daha geniş bir görünüme kavuşturuyorlar. Devamında aksesuar seçimi de oldukça önemlidir. Mesela herkes bilir ki aynalar odaları geniş gösterebiliyor. Doğru fakat, bu aksesuarları doğru kullanmakta oldukça önemlidir. Örneğin geniş bir salon dekorasyonu oluşturmak adına, salonda bir boy aynası kullanmak hiçte doğru olmayacaktır.

Bunun yerine, duvara monte edilebilecek aynayı, kanepenin üzerine gelecek şekilde yada yemek masasının üzerine gelecek şekilde boydan boya fakat, duvarı tam olarak kaplamayan dikdörtgen biçimindeki aynalar, derinlik kazandığından odayı daha geniş gösterebiliyor. Bununla beraber biblo tarzı aksesuar seçerken de büyük ve ağır aksesuarlar yerine, ufak minyatür aksesuar seçimi hem gözleri yormayacak, hemde kapladığı alan az olduğundan odada daha geniş bir kullanım alanı gözükecek ve bu şekilde daha geniş ve ferah bir görünüm ortaya çıkacaktır. Benim tercihimi soracak olursanız. Yeşil, sarı ve kahve tonlarını ve aksesuar olarak ta minik saksı çiçekleri ve dar uzun duvara monte edilebilen aynaları tavsiye ediyorum.

İlk yorumu siz yapın