Oturma grubu alırken nelere dikkat etmeli ?

Oturma odalarınız evde geçirdiğiniz zamanın büyük bir kısmını harcadığınız alanlardır. Bu alanda geçirdiğiniz vaktin aynı zamanda konforlu olmasını ve mobilyalarınızın da şık olmasını tercih edersiniz. Bu hususta önemli olan bir kaç unsur var. Öncelikle oturma grubu alırken nelere dikkat etmeli? bunu öncelikle iyi analiz etmelisiniz. Zira konforun yanı sıra yaşadığınız mekanın atmosferine uygun bir model seçmemişseniz uzun ömürlü olmasını da bekleyemezsiniz.

* Öncelikli olarak yeni bir oturma grubu almadan önce, kullanacağımız odanın metrekaresini ve yerleştireceğimiz oturma grubunun sığabilir alanını ölçmeliyiz. Büyük yada küçük gelecek bir model uzun ömürlü ve çokta kullanışlı olmayacaktır.

*Odalarınız çok güneş alıyorsa, deri ve koyu renkli koltuklardan kaçınmanız iyi olacaktır. Zira bu renkler ve modeller fazla güneşe maruz kaldıklarında çabuk solup yırtılabiliyorlar.

*Oturma grubu iskeletinde metal yerine sert ahşap malzeme tercih edilmesi, mobilya ömrünü dahada uzatacaktır. Aynı zamanda ahşap malzeme sağlık dostudur.
oturma-grubu-modelleri
*Evlerinizde ısıtma olarak şömine veya kalorifer peteği kullanıyorsanız, oturma grubunuzun bunlara en az 30 cm kadar uzaklıkta olması, oturma grubunuzun çabuk deforme olmaması açısından önemlidir.

*Evlerinizde hayvan dostlarınız mevcutsa, yırtılmalara ve kirlenmelere karşı çabuk çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıflar tercih edebilirsiniz.

*Konfor ve rahatlığı unutmamak lazım. Kuş tüyü ve ortapedik kaplamalar ile çok rahat oturma grupları tercih edebilirsiniz.

İlk yorumu siz yapın